چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > درباره ما 
 

پس از اتمام پروژه ژنوم انسان در سال 2000 میلادی، افق های جدیدی در حوزه سلامت و مدیریت حیات در جهان ایجاد شد. کشورهای پیشرفته با سرمایه گذاری های هنگفت پروژه های متعدد جدیدی در حوزه ژنوم را آغاز و به دست آوردهای شگفت انگیزی دست یافتند. این روند همچنان ادامه داشته و بطور مستمر، حوزه های مرتبط و جدیدی تعریف شده است.

با عنایت پروردگار، ما با رصد کردن این دست آوردها و در نظر گرفتن ساختار سلامت کشور، هزینه های بالای حوزه سلامت، هرم سنی جمعیتی، تغییر الگوی بیماری ها، ابداع و در دسترس بودن فن آوری های جدید، مبادرت به تاسیس اولین مرکز ژنومیک در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بعنوان یکی از معتبرترین مراکز علمی- پزشکی کشور نموده و نهایتاً در تاریخ 91/03/01 به طور رسمی به عنوان اولین و تنها مرکز ژنومیک در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعالیت خود را آغاز نمود.

براین اساس مرکز تحقیقاتی با ساختاری منحصر به فرد و با ظرفیت های بالا جهت فعالیت در هر سه حوزه پژوهشی، آموزشی و خدماتی ایجاد شد. با توجه به زیر ساخت فراهم شده، این مرکز در سال 1392 از سوی وزارت بهداشت و درمان بعنوان قطب علمی ژنومیک کشور برگزیده شد.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.